Czy te dolegliwości mogą mieć związek z torbielą szyszynki?

Witam Chciałabym zapytać, czy derealizacja, występowanie lęków, zaburzona ostrość widzenia ma związek z torbielą szyszynki, czy od razu potrzebna jest pomoc psychologa? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Torbiel szyszynki jest zazwyczaj "znaleziskiem przypadkowym". Jeżeli odczuwa Pani problemy emocjonalne, drażliwość, lęk, niepokój wewnętrzny to powinna się Pani zdiagnozować u psychologa lub w Poradni Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego i kilka innych cech. Zaproponują odpowiednie postępowanie (psychoterapia). Pozdrawiam W. Łuczkowski.