Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te krostki mogą oznaczać nawrót choroby?

Dzień dobry. Około 80 dni temu zakończyłem kurację lekiem Axotret. Cera była czysta i nie powstawały nowe zmiany skórne. Ostatnio jednak zauwazyłem, że na cerze zaczęły pojawiać się niewielkie krostki. Czy należy się obawiać nawrotu, czy też małe oznaki trądziku mogą pojawiać się po zakończonej kuracji Axotretem i niedługo cera ponownie się ustabilizuje? Do codziennej pielegnacji używam emulsji i kremu Cetaphil. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Dzień dobry, tą kwestię najlepiej przedyskutować z lekarzem prowadzącym. Niestety żadna kuracja przeciwtrądzikowa nie zagwarantuje, że problem nie powróci. Wahania hormonalne, stres, czy też niewłaściwa pielęgnacja mogą przyczyniać się do powstawania zmian zapalnych na skórze. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy