Czy te objawy mają związek z wynikami badań?

Dzień dobry, jakiś czas temu miałam objawy takie jak : drętwienie buzi , mrowienie i drętwienie głowy oraz uczucie przeszywającego gorąca. W głowie. Mgłę na oczach , trudności w mówieniu i rozumieniu słów . Szukaniu słowa wiedziałam jak coś się nazywa ale było ciężko powiedzieć mówiłam tak powoli ospale . Ból ręki i drętwienie . Byłam u neurologa skierowanie na mr głowy angio opis w istocie białej podkorowej płata czołowego lewego drobne hiperintensywne w obrazach T2- zal i sekwencji flair ognisko niespecyficzne najpewniej naczyniopochodne. świeżych zmian niedokrwiennych nie stwierdza się i karotyzacja tętnicy tylnej mózgu prawej. Migdałek gardłowy wydatny gr do 13 mm

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że występują u Pani tak uciążliwe dolegliwości ze strony układu nerwowego. Uczucie drętwienia i mrowienia mogą mieć charakter parestezji, czyli nieprawidłowego odbierania bodźców w wyniku uszkodzenia nerwów obwodowych. Bardzo istotnym działaniem byłoby teraz odnalezienie przyczyn dolegliwości, dlatego też bardzo dobrze, że wykonała już Pani dokładniejszą diagnostykę obrazową.

Analizując przedstawiony wynik badania, można by wywnioskować, że prawdopodobnie wystąpiły pewne drobne zmiany naczyniopochodne istoty białej. Mogłoby być to spowodowane pewną patologią naczyń mózgowych, na przykład zmianami zapalnymi, czy zakrzepowymi. Natomiast karotyzacja tętnicy tylnej, w tym wypadku nie powinna mieć znaczenia diagnostycznego jednak o tym powinien zadecydować już lekarz.

Należałoby podkreślić, że powstawaniu zmian naczyniopochodnych sprzyjają takie czynniki, jak: palenie tytoniu, nadużywanie papierosów, otyłość, siedzący tryb życia, czy cukrzyca.

Ze względu na odległość, trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia. Dlatego też zalecany konsultację z lekarzem neurologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu, aby poprawić Pani stan zdrowia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższym artykułem o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

A odpowiedzi na podobne pytanie można przeczytać pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-karotyzacja-lewej-tetnicy-mozgu-tylnej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-karotyzacja-tetnicy-tylnej-mozgu-lewej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.