Czy te objawy to na pewno nerwica?

Witam, Leczyłam się na nerwicę lękową przez 9 miesięcy i przerwałam leczenie, ale teraz myślę że źle zrobiłam bo nie czuję się najlepiej. Jak tylko coś mnie zaboli zaraz mam czarne myśli a kiedyś tak nie było. Wszystkim się zamartwiam, za bardzo się wszystkim przejmuję. Czasami robi mi się słabo i duszno i muszę usiąść. Myślałam żeby brać Pramolan bo jeszcze nim to wszystko się zaczęło to go brałam. Jestem bardzo nerwowa. Mąż nie chce już być ze mną bo ciągle jestem zmęczona, śpiąca i nie do życia. Codziennie mam jakieś dziwne myśli że to koniec i że coś mi się stanie jak tylko coś mnie zaboli i czuję się tak jakoś dziwnie jakbym miała zaraz paść. To wszystko zaczęło się na wakacjach w 2017 r. Czy to na pewno nerwica? Mam jeszcze do tego hashimoto i ciągle jestem zmęczona i najlepiej bym tylko spała. Codziennie czuję się jakoś dziwnie, daję sobie radę bez leków. Łykałam kiedyś Pramolan i było ok a teraz boję się go brać chociaż już wykupiłam. Kiedyś brałam mozarin i trittico cr. Może jest jakieś forum gdzie mogłabym porozmawiać z kimś kto ma tak samo jak ja?

Dzień dobry,
Opisane objawy jak najbardziej wskazują na nerwicę lękową. Zastanawia mnie to dlaczego obawia się Pani brać Pramolan i skąd decyzja o przerwaniu leczenia. Leków tego typu nie wolno odstawić z dnia na dzień bez wiedzy i zgody lekarza, gdyż zmieniają one biochemię mózgu. Przerwanie leczenia to taki szok dla mózgu i znaczne zakłócenie jego biochemii, co może skutkować nawrotem objawów lub znacznym pogorszeniem. Nie wiem, czy zdaje sobie Pani sprawę z tego, że chora tarczyca również może wpływać na nastrój. Podejrzewam, że psychiatra o tym Panią poinformował. Radziłabym powrót do farmakoterapii i rozmowę z lekarzem prowadzącym odnośnie Pani leków związanych z zażywaniem leku. Mam nadzieje, że poprawa nastąpi szybko.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/