Czy te objawy wskazują na depresję bądź skutek stresu?

Mam 14 lat, od jakichś 5 dni mam dziwne bóle z tyłu głowy, lekarz powiedział, że mam nerwicę, ale ja się niepokoję, że to coś więcej. Mam dziwne przeczucia, bolą mnie powieki i mam lekkie zaburzenia widzenia - mówią też, że to stresowe lub depresja zimowa, bo nie mam na nic chęci. Jak chodzę czuję taki ciężar, to mnie męczy, boję się - może mam jakiegoś guza w głowie? Mam nadzieję, że nie :(. Mam problemy ze spaniem, rano się budzę z bólem głowy, nie mam nudności ani wymiotów, ale raz mam apetyt, raz nie. Mam tabletki od bólu głowy - nie pomagają. Czy to mogą być objawy depresji lub stresu?

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przeżywany stres powoduje mobilizację organizmu - efektem tego jest napięcie mięśni i rozszerzenie źrenic. Przedłużający się stres może powodować zmęczenie i bóle mięśni (bardzo często - mięśni karku i głowy), nieostre, zamazane widzenie.
Opisywane przez Ciebie objawy nie są charakterystyczne dla guza mózgu, a lekarz, który badał Cię - również wykluczył taką możliwość. W tej sytuacji warto więc zastanowić się nad tym, co powoduje Twoje napięcie.
Jeśli masz zmartwienie, porozmawiaj o tym z bliską osobą lub psychologiem. Pamiętaj, aby znaleźć czas na relaks i odprężenie, ruch na świeżym powietrzu.

Z pozdrowieniami