Czy te tabletki pomogą w rozwoju ciąży?

Witam jestem w 6tygodniu ciąży lekarza nie widzi serduszka dziecka a objawy ciąży mam takie jak bolące piersi których nie mogę dotknąć i na zimnym powietrzu też bolą poprosiłam lekarza o tabletki duphaston i kazał brać przez 6dni i zobaczy efekt czy te tabletki pomogą w rozwoju ciąży i będzie jakiś efekt już po 6 dniach bo boje się że poraz kolejny poronię a bardzo bym chciała to dziecko starakusmy się przez 5kat i teraz zaszłam ciążę ale mam obawy.bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku zagrożenia poronieniem lekarze często przepisują lek Duphaston, który zawiera dydrogesteron, będący syntetycznym odpowiednikiem progesteronu. Hormon ten jest kluczowy dla rozwoju ciąży – odpowiada za przygotowania macicy do zapłodnienia, a także za zagnieżdżenie się zarodka w macicy i prawidłowy jego rozwój na dalszych etapach ciąży. Jeżeli zatem u Pani problem z zajściem czy utrzymaniem ciąży wynika z niedostatecznej ilości progesteronu w organizmie, wówczas faktycznie przepisany Pani lek może pomóc.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/duphaston-wskazania-dzialanie-dawkowanie.

Niestety na podstawie Pani opisu trudno jednak wywnioskować przyczynę problemów z wykryciem tętna dziecka, a także z utrzymaniem ciąży, ale na tym etapie niestety nie da się nic więcej zrobić. Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza i postarać się zachować spokój.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-najczesciej-dochodzi-do-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.