Czy to krwawienie w ciąży ustanie?

Witam jestem w 5 tygodniu 6 dni w ciąży. Zaczekam krwawic delikatnie od razu poszlam do lekarza lekarz stwierdził ze widac ze serduszko bije ale ze juz raz poronilam nazywa sie to stan przed poronieniowy zapisal 3 razy na dobe duphaston czy to pomoże. Jestem klebkiem nerwów

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie napisała Pani, jaka jest przyczyna krwawienia, stąd trudno wyrokować o przyszłości – zwłaszcza na tak wczesnym etapie ciąży pole manewru dla medycyny jest niewielkie. Zatem sugeruję, by spróbowała Pani zachować spokoj i zastosowała się do zaleceń ginekologa. Na wczesnym etapie ciąży do poronień dochodzi stosunkowo często i niejednokrotnie nie sposób temu zapobiec ani nawet wskazać przyczyny. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-najczesciej-dochodzi-do-poronienia.

Duphaston zawiera syntetyczny analog żeńskiego hormonu płciowego – progesteronu, który jest konieczny do prawidłowego rozwoju ciąży. Przepisuje się go standardowo przy podejrzeniach niedoboru progesteronu w ciąży – czyli np. przy niewydolności ciałka żółtego czy przy poronieniach nawykowych (gdy dochodzi do poronienia po raz drugi czy trzeci z rzędu). Więcej o wskazaniach do stosowania dydrogesteronu i korzyściach z tego płynących w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/duphaston-wskazania-dzialanie-dawkowanie. Niewykluczone, że tak szybkie zastosowanie leczenia u Pani zda egzamin i przyniesie oczekiwany efekt.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.