Czy te testy mogły dać zły wynik?

Witam. 2 i 7 marca doszło do stosunku. Miesiączke miałam 16 lutego. 16 marca pojawiła się krew (bardziej plamienie)I zaczęłam stosowanie pierwszego wogole pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Około 20 kwietnia zrobiłam test wyszedł negatywny. Następnie co 2 tygodnie kolejne 3 też nagatwne. Nie daje mi spokoju czy nie jestem w ciąży, mam mdłości ,szyjka wysoko, dodam że mam poważny problem z zoladkiem i biorę silne leki. Czy testy po takim czasie mogły dac wynik fałszywie negatywny???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

testy ciążowe mają niski margines błędu, a jeżeli wykonała ich Pani co najmniej kilka, to nie ma powodu do podejrzewania ciąży.

Możliwe nieprawidłowości w cyklu miesiączkowym mogą mieć związek z rozpoczęciem terapii hormonalnej – pierwsze miesiące stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą się wiązać z brakiem krwawienia lub wystąpieniem plamienia śródcyklicznego. Niestety należy wspomnieć również o działaniach niepożądanych pigułek antykoncepcji hormonalnej. Należą do nich: mdłości, bóle głowy, dolegliwości trawienne, huśtawki nastrojów i inne. Odsyłam Panią do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Niewątpliwie jeżeli czuje się Pani źle, to sugerowałabym konsultacje lekarskie – w przypadku podejrzenia, że to tabletki antykoncepcyjne są przyczyną Pani dolegliwości, proszę niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem, który może zadecydować o zmianie pigułek na inne. Więcej o antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-wady-i-zalety.

Ponieważ nie wspomina Pani o tym, jaki problem z żołądkiem Pani doskwiera, niestety nie jestem w stanie odnieść się do tej informacji, natomiast w przypadku dolegliwości żołądkowo-jelitowych również warto zdecydować się na konsultacje lekarskie, gdy dolegliwości są wyjątkowo dokuczliwe. Być może ten artykuł Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/orsalit-w-kazdej-apteczce-w-domu-i-w-podrozy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.