Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te wzdęcia ustąpią?

Czy zaparcia i wzdęcia po pregabalinie przejda? Czy trzeba odstawic. Wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tyg. Biorę dopiero niecałe 2 tygodnie. Czy mogę lactuloze brać bo nijak nie mogę się wypróżnić 4 dzień.
KOBIETA, 36 LAT 3 miesiące temu

Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wśród działań niepożądanych leku Pregabalin odnotowuje się osłabienie czynności dolnego odcinka układu pokarmowego – w tym wzdęcia i zaparcia – zwłaszcza gdy lek połączony jest np. z opioidowymi lekami przeciwzapalnymi. Jeżeli więc zażywa Pani jeszcze jakieś leki poza pregabaliną, to należałoby zwrócić uwagę na niepożądane interakcje tego typu między lekami. Jeżeli nie, należy zmienić lek lub wprowadzić leczenie przeciwdziałające zaparciom. Tutaj odnajdzie Pani więcej informacji: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-radzic-sobie-z-zaparciami.

W przypadku nasilonych zaparć oczywiście należy zastosować leczenie niwelujące tę dolegliwość, może Pani zatem zażyć Lactulose. Nie zaszkodzą także czopki glicerynowe, a także preparaty zawierające błonnik

Do tego należy zmodyfikować dietę tak, by zmobilizować jelita do pracy – przydatne będą produkty probiotyczne, warzywa i produkty zawierające błonnik oraz woda w stosownej ilości. Więcej informacji pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy