Czy ten ból biodra świadczy o zakażeniu?

Dzień dobry jestem po dwóch operacjach kręgosłupa ledzwiowego-przepuklina i późniejszy plynotok. Po 4 miesiącach odebrałam wyniki rezonansu na których zaniepokoił mnie opis widoczne podwyższenie sygnału w obrębie tarczy m kręgowej z i rzemień trzonów oraz zatarciem zarysów blaszek granicznych - obraz może przemawiać za spondylodistics. Dodam że od dwóch tyg czuje ból do prawego biodra. Zrobiłam dodatkowo badanie crp wyszło 11. Czy to zakażenie? Czy trzeba wprowadzic antybiotyk? Czy mogę poddać się rehabilitacji? Błagam o komentarz nie chce ponownie trafić do szpitala.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisie rezonansu, który Pani podała, opisane zmiany w obrębie kręgosłupa mogą sugerować spondylozę. Jest to zwyrodnienie kręgosłupa, które może prowadzić do powstania tzw. osteofitów (kościstych narośli) oraz zaniku przestrzeni międzykręgowych. Jednym z objawów spondylozy może być ból kręgosłupa oraz promieniujący ból do kończyn dolnych, czy biodra. Co do wyniku badania CRP, wartości powyżej 10 mg/l mogą sugerować stan zapalny toczący się w organizmie.

W każdym przypadku ważne jest skonsultowanie się z ortopedą, który dokładnie Panią zbada i wyjaśni, co może być przyczyną bólu. W zależności od wyników badania lekarz może zalecić dalszą diagnostykę lub wprowadzić odpowiednie leczenie. W przypadku schorzeń kręgosłupa rehabilitacja może być jednym z elementów leczenia, jednak ostateczna decyzja należy do lekarza.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spondyloza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.