Czy ten ból może być spowodowany wzięciem tabletki?

Witam. W sierpniu miałem wykonywaną gastroskopię z powodu ciągłego bólu brzucha. Wykryto, że mam żółciowy refluks z powodu przepukliny rozworu przełykowego. Dostałem tabletki IPP oraz stosowałem się diety i po kilku tygodniach ból przestał występować czułem się normalnie. Teraz wydarzenia z tego tygodnia: Kilka dni temu byłem przeziębiony i miałem katar oraz ból mięśni, gardło było ok. Wziąłem na noc tabletkę przeciwzapalną i już kładąc się spać czułem, że jest coś nie tak. Od następnego dnia zaczął boleć mnie przełyk i żołądek w momencie kiedy połykam ślinę oraz spożywam pokarmy. Jestem umówiony do lekarza rodzinnego, ale chciałbym się zapytać, czy winna jest tabletka, którą wtedy zażyłem? Jeśli miałem robioną gastroskopię pół roku temu to mam prawo się martwić że jest to coś poważnego np. rak przełyku ? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pierwsze, co należy zrobić, to skonsultować się z lekarzem rodzinnym, aby Pana przebadał. Jeśli objawy zaczęły występować po zażyciu tabletki przeciwzapalnej, jest to możliwe, że to ona mogła być przyczyną występujących symptomów, zwłaszcza jeśli jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, często powodujący podrażnienie błony śluzowej żołądka i przełyku.

Jeśli chodzi o obawy dotyczące raka przełyku, jest to mało prawdopodobne, ponieważ ewentualne niepokojące zmiany zostałyby wykryte na poprzedniej gastroskopii.

W każdym razie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który może przeprowadzić badania i zalecić odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat może Pan znaleźć w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-duzej-ilosci-tabletek-przeciwbolowych-a-bol-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.