Czy ten cień zawsze oznacza niebezpieczną zmianę?

Dzień dobry, W wyniku rtg płuc mam następujący opos: dobrze wysycony cien 6na 7 mmm w rzucie koniuszka serca , pogrubienia opłucnej szczytów. Jestem obecnie bardzo przeziębiona tzn wykonując to zdjęcie. Czy cien zawsze oznacza niebezpieczną zmianę?
KOBIETA, 48 LAT 5 miesięcy temu

Cień może oznaczać zmianę nowotworową, zwykle świadczy jednak o aktywnym, bądź przebytym procesie zapalnym. Wynik badania najlepiej skonsultować z pulmonologiem. Można rozważyć tomografię komputerową klatki piersiowej, jeżeli pogłębienie diagnostyki zostanie uznane za zasadne.