Czy ten lek może zafałszować poziom d-dimerów?

Witam.Potrzebuje zrobić badana dedimerow na zakrzepicę.Przyjmuje cyklo 3 forte i acard.Czy to może zafałszować wyniki?Jak to zrobić prawidłowo ?

Prawidłowe postępowanie to zgłoszenie się do lekarza, który oceni możliwość wystąpienia powikłań zakrzepowych i zaleci odpowiednie badania lub konsultację. D-dimery to badanie pomocnicze, które zmienia się w przeróżnych stanach patologicznych. Nie można na tej podstawie rozpoznawać choroby zakrzepowej. Jeśli zależy pani tylko na wykonaniu badania to może je pani wykonać stosując podane przez panią leki.