Czy ten suplement mógł zaszkodzić ciąży?

Witam, na samym początku ciąży ginekolog zalecił mi stosowanie suplementów dla kobiet ciężarnych, nie wskazał jednak żadnego konkretnego. Pani farmaceutka poleciła mi femibion i do teraz (31 TC) go brałam. Nie rozmawiałam z lekarzem później jaki konkretny suplement wybrałam. Wszystkie badania mam w normie, na USG wszystko poprawnie, ale gdzieś w internecie zobaczyłam, że ten suplement ma bardzo dużo witamin, które niekoniecznie trzeba suplemenetowac w ciąży i przestraszyłam się, że w związku z tym mogłam je jakoś przedawkować i zaszkodzić dzidzi. Z drugiej strony to przecież witaminy właśnie przeznaczone dla ciężarnych... Dodam tylko, że staram się jeść zdrowo, ale moja dieta nie jest idealna, na pewno spożywam mniej owoców i warzyw niż to zalecane. Czy takie witaminy mogły jakoś zaszkodzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro preparat, który Pani stosowała był przeznaczony dla kobiet ciąży, to nie ma Pani powodów do obaw. Jego receptura została opracowana tak, żeby wspomóc organizm kobiety ciężarnej, a nie jej zaszkodzić.

Skoro wszystkie badania w ciąży są w normie i podczas USG również nie zauważono żadnych nieprawidłowości, to proszę być spokojną. Wszystko jest w porządku.

Poniżej umieszczamy inne przykładowe pytania o podobnej tematyce. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witaminy-syntetyczne-na-poczatku-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-witaminy-sa-najlepsze-dla-ciezarnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-zestawu-witamin-w-38-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.