Czy ten węzeł chłonny jest niepokojący?

Witam, od ok. 5 miesięcy mam duszności poprzedzone pojawieniem się powiększonego węzła chłonnego pod rzuchwą. Lekarz rodzinny skierował mnie na rtg płuc, wszystko wyszło ok i lekarz stwierdził nerwice. Od jakiegoś tygodnia do tych objawów pojawił się ucisk w klatce piersiowej. Dodam, ze dawniej miałam stwierdzoną astmę oskrzelową lecz nie odczuwałam jej skutków od wielu lat. Nie mam żadnych świstów, natomiast zaczęłam odczuwać zmęczenie. Niepokoi mnie także węzeł chłonny, który raz jest bardziej wyczuwalny raz mniej. Pozdrawiam

Witam! Z relacji przedstawionej przez Panią Można wyciągnąć wnioski, że lekarz leczący może mieć rację co do tej nerwicy, pomijam fakt, że jest to wariant korzystny dla Pani. Może warto skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego lub gabinetem prywatnym i zasięgnąć ich opinii. Leczenie jest całkowicie odmienne niż choroby somatycznej. Powodzenia W. Łuczkowski.