Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Opis to za mało konieczne zbadanie Pacjenta i obejrzenie zdjeć na CD MRI kręgosłupa piersiowego !...

Ważny PACJENT i pełny wywiad, objawy, dolegliwości i wyniki badań Opis RM kreg jw Trudno powiedzieć bez badania Pacjenta Zapraszam na pełną konsultację; wywiad, badanie, analiza wyników Ważne także inne schorzenia, problemy, emocje, tryb życia; pracy, stresy, sen Ważne zażywane leki, dieta; regularne płyny , unikanie cukrów, Bardzo ważna forma ogólna, ćwiczenia , gimnastyka etc etc Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o tym, czy dyskopatia jest operacyjna, powinien zadecydować lekarz – ortopeda, neurolog, a przede wszystkim neurochirurg.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/operacja-dyskopatii-wskazania-opis-zabiegu-powiklania.

Wiele zależy nie tylko od opisu MRI, ale także od dolegliwości, z jakimi zmaga się pacjent – jeżeli przepuklina i ucisk na worek oponowy są na tyle duże i dokuczliwe, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a dodatkowo leczenie zachowawcze nie przynosi efektów, wówczas lekarz może zadecydować o konieczności chirurgicznego usunięcia przepukliny.

Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem, który zlecił Pani badania – na pewno konieczne będzie rozpoczęcie leczenia tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/wypadniecie-dysku-etiologia-objawy-sposoby-leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy