Czy test infuzyjny i TK mogą być powodem bólu kręgosłupa?

Dzień dobry! Od dzieciństwa mam zastawkę w głowie. Blisko rok temu miałem zrobiony test infuzyjny, neurochirurg zalecił to badanie po tomografii oraz dnie oka (które dobrze wyszły, a utrzymywał się ból głowy). Test infuzyjny wyszedł dobrze. Doktor, który wykonywał to "badanie", zapewniał, że to bezpieczne badanie. Niestety, od tego czasu borykam się z ogromnym bólem kręgosłupa w lędźwiach, bólem łydki i b. złym samopoczuciem. Bardzo proszę o jakąś radę. Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry,
Objawy są niespecyficzne, tzn. nie wskazują na sprecyzowana konkretną chorobę. Trudno je tez przypisać wykonanemu testowi po długim czasie od jego wykonania. Bóle głowy były już przed testem więc coś działo się już wcześniej.
Powinien Pan zrobić potrzebne badania laboratoryjne: morfologia, biochemia, TSH, glukoza, cholesterol TGC, Rtg a najlepiej rezonans odcinka lędźwiowego kręgosłupa, regularny pomiar ciśnienia tętniczego. Jeśli badania będą dobre, myślę że wskazana byłaby konsultacja u lekarza psychiatry, aby ocenił możliwość psychologicznego podłoża dolegliwości. Uporczywe bóle głowy, kręgosłupa, czy mięśni mogą być maską depresji lub zaburzeń nerwicowych, szczególnie jeśli jest u Pana pewne podłoże neurologiczne.

Pozdrawiam,

Jakub Kaźmierski

www.medart-centrumpsychiatrii.pl