Jakie ćwiczenia mogę wykonywać przy bólu kręgosłupa?

Dzień dobry, chciałem zapytać czy bieganie i pompki są wskazane gdy dolegają mi bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym? Od paru miesięcy towarzyszy mi lekki ból lub dyskomfort w lędźwiach, zwłaszcza przy długotrwałym siedzeniu lub gdy muszę się wielokrotnie pochylić. Od kilku miesięcy ćwiczę pompki, brzuszki, jakieś delikatne ćwiczenia z hantlami, ćwiczenia na kręgosłup i właśnie bieganie. Nie potrafię sobie przypomnieć czy ten ból nie pojawił się właśnie mniej więcej w momencie gdy zacząłem biegać po kilka razy w tygodniu czy wcześniej i teraz właśnie się zastanawiam czy nie przystopować z tym bieganiem. Nie wiem też jak z pompkami, większość osób w internecie pisze, że są dobre na kręgosłup. Dodam, że ważę 93kg przy wzroście 182 cm wzrostu. Zacząłem trenować bo chciałbym schudnąć i zapisać się do wojska.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry,

To dobre formy ćwiczenia. Proponuję jednak uwzględnić w planie treningowym ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha (w tym często pomijany mięsień poprzeczny brzucha), mięśnie pośladkowe i rozluźniające zginacze stawów biodrowych. Wiarygodne źródła ćwiczeń bez trudu znajdzie Pan w internecie (np. na youtube).