Czy tężyczka i niedobór B12 i kwasu foliowego mogą mieć wpływ na niedobór estradiolu i progesteronu?

Witam, czy tężyczka i niedobór B12 i kwasu foliowego, mogą mieć wpływ na niedobór estradiolu i progesteronu? Nie miesiączkuje ponad rok i żadne leczenie hormonalne na mnie nie działa (luteina, estrofem, duphaston, euthyrox) ani metformina. Pozostałe badania hormonalne w normie. Mam jeszcze insulinooporność i Hashimoto.

Witam. W Pani sytuacji brak miesiączki wydaje się mieć podłoże wieloczynnikowe. Przede wszystkim należy wyrównać niedobór hormonów tarczycy i znormalizować stężenie TSH. Należy również suplementować kwas foliowy i witaminę B12, gdyż ich niedobór również może przyczynić się do zatrzymania okresu.