Czy to depresja? Czy powinienem iść z tym do psychologa?

Mam 20 lat i od około roku dostaje "napadów" smutku, płaczę bez powodu, myślę o śmierci, mam ciągłe zmiany nastroju - a to się denerwuję bez powodu, a to jest spokojny i nic mnie nie obchodzi… Z bardzo towarzyskiego człowieka zrobiłem się aspołeczny. Pierwszą myślą jaki może być powód tego jest to, że około 2 lata temu odłożyłem używki, a bardziej szczegółowo MDMA. Ale jak czytałem magazyny medyczne ten narkotyk nie doprowadza do depresji, niby bardziej podgębia więzi emocjonalne. Wiec jaki jest powód? Co zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

To, co Pan pisze jest dość niepokojące tym bardziej, że nie jest to jakiś tam epizod lecz trwa to już od ponad roku. Trudno dokładnie powiedzieć gdzie mają źródło opisywane objawy, czy to przez MDMA czy nie. Źródła podają, że MDMA jest jednym z najbezpieczniejszych narkotyków, ale dłuższe przyjmowanie może się łączyć się z syndromem wypalenia emocjonalnego.
Myślę, że na te pytania najlepiej uzyskać odpowiedzi w bezpośrednim kontakcie z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu wywiadowi będzie się można o wiele więcej dowiedzieć o Pana życiu niż przez Internet. Taki stan wymaga interwencji specjalisty.
Pozdrawiam