Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja czy nerwica? Pomocy

Witam wszystkich. Nie wiem co ze sobą zrobić. W wakacje trafiłam do szpitala powód ? przedawkowanie narkotyków. Nie, nie myślcie sobie o jaka ćpunka itp ale to nie jest tak w narkotykach znalazłam swoje oparcie nie miałam nikomu komu mogłam się wygadać , na mamę nie mogę liczyć na ojca tym bardziej jestem sama jak palec. Odkąd wyszłam ze szpitala nie biorę nic ale niestety mam jakieś lęki że umrę czasami nie mogę oddychać złapać powietrze czasami mam taka suchość w buzi nie wiem co się dzieję boli mnie głowa, boję się wychodzić z domu że coś mi się stanie, nic mi się nie chce nie mam siły na nic ale w końcu chcę walczyć z tym i prosić o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam!

Opisane dolegliwości wskazują na zaburzenia lękowe. Jednak dla uzyskania diagnozy należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Oprócz kontaktu z psychiatrą polecam rozpoczęcie spotkań z psychologiem. Brak wsparcia, tłumienie problemów oraz szukanie rozwiązania w narkotykach mogły wpłynąć na powstanie zaburzeń. Dlatego pomoc specjalistów jest Pani potrzebna. Kiedy nie ma Pani z kim porozmawiać o problemach warto zadzwonić do telefonu zaufania lub skorzystać czatów i for internetowych.

Wsparcie można uzyskać od różnych osób, niekoniecznie musi to być rodzina. Ważne natomiast, by mieć z kim porozmawiać, szczególnie w trudnych chwilach, kiedy ciężko jest sobie poradzić z narastającymi emocjami

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy