Czy to infekcja czy dolegliwości na tle psychicznym?

Witam. Mam 19 lat. Od jakiegoś czasu obserwuje u siebie dziwne bóle somatyczne. Na początku miałem bardzo silne kolki z lewej i prawej strony brzucha. Gdy one minęły bóle zaczęły się pojawiać na szyi. Dodam jeszcze, że jestem osobą z zaburzeniami lękowymi, hipochondrią oraz kancerofobią. Gdy bóle zaczęły się na szyi, kurczowo sprawdzałem swoje węzły chłonne i zauważyłem że są trochę powiększone. Od razu zacząłem sprawdzać również swoją jamę ustną. Pod językiem od dawna mam krostkę przezroczystą z płynem, nie przejmowałem się ale teraz wydaje mi się, że to rak.. Obok tego po drugiej pod językiem pojawiła się mała czerwona kropka, nie nabrzmiała. No i oczywiście boję się że to rak.. Również od bardzo dawna mam problem z nieprzyjemnym zapachem z ust..Czytałem w internecie co mogą oznaczać moje objawy z węzłami chłonnymi, jamą ustną i brzydkim zapachem ( który też towarzyszy mi od dawna ) i oczywiście wychodzi na to że mogę mieć raka jamy ustnej.. Jestem po psychoterapii, wiem że kancerofobia może wywoływać u mnie nawet w tych miejscach bóle somatyczne ale mimo wszystko się boję, ponieważ również straciłem w tym czasie apetyt.. Waporyzuję również susz CBD na sen i uspokojenie i zauważyłem że ciepła para podrażnia mi gardło. Czy jest też możliwe, że przez podrażnione gardło zrobiła się tam infekcja i stąd powiększone węzły chłonne szyi? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ mój stan psychiczny bardzo się pogorszył.. Pozdrawiam.

Dzień dobry, czy w ostatnim czasie zdarzyło się w Pana życiu coś, co mogło nasilić stres? Na pewno sytuacja pandemii sprzyja przeżywaniu lęku i zwiększa objawy neurotyczne u Pacjentów. W Pana opisie mogą uwagę zwraca bardzo duże skupienie na sygnałach z ciała. Taka tendencja u Pacjentów lękowych ma na celu zaprzeczanie, wypieranie trudnych emocji. Jeśli objawy nadal będą trwały, przez najbliższe tygodnie i zaczną istotnie utrudniać funkcjonowanie proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Jej celem byłoby odzyskanie kontaktu ze swoimi emocjami, stojącymi za objawami z ciała. Wydaje się, że jeśli tutaj nie pojawi się zmiana, objawy mogą trwać. Psychoterapia jest długotrwałym procesem, w którym dochodzi do głębokich zmian w zakresie funkcjonowania intrapsychicznego, któro skutkuje polepszeniem samopoczucia w realności zewnętrznej. Pozdrawiam. Kamila Dziwota