Czy moje dolegliwości mają podłoże psychiczne?

Witam. Mam problem. Który trwa ponad dwa miesiące.. Biorę tabletki trittico 75mg. Zaczęło się że dzieci mi chorował ponad miesiąc. Zwykł grypa.. Dzieci wyzdrowialy żonie powiększył się węzły chłonne.. Zaczęłam wmawiać sobie ze to rąk. Białaczka lub chlonniak.. Plakalem po nocach. Miałem ataki wylrecania ciała.. Neurolog wykluczył. Setki wizyt. Non stop ból głowy szyi barków.. Mięśnie napięte.. Fizjoterapie. Problem z kregami. Teraz mam boleści z lewej strony ucha. Okolic oka.. Lata mi powieka mimo że już długo magnez biorę.. Boleści z tyłu głowy.. Robiłem TK. Wszystko ok.. Rtg kręgów. Wszystko ok.. Ale bóle są raz mniejsze raz wogole jak nie. Myślę.. A nie raz nie do wytrzymania.. Zaczelem ćwiczyć . Cały czas myślę że to RAk i lekarze coś przeoczyli.. Mam terapię już trwa ponad miesiąc u psychologa..

Dzień dobry
Bardzo często stres, nasze silne przeżycia powodują objawy odczuwane w ciele. Objawy somatyczne to m.in. częste przeziębienia i infekcje, palpitacje serca, kłopoty z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, bezsenność, skłonność do omdlenia, migreny, ciśnieniowe bóle głowy, bóle w krzyżu, niestrawności, biegunki, zaparcia, problemy skórne, alergie, astma, wzmożone pocenie się i lepkość rąk, utrata wagi. Przykładów jest całe mnóstwo a występowanie objawów to kwestia indywidualna każdego człowieka, ponieważ jest to po prostu odpowiedź naszego organizmu na silny stres. W pierwszej kolejności należy odwiedzić lekarzy w celu wykonania badań i wykluczenia chorób, co u Pana już nastąpiło. Można zatem przypuszczać, że występujące objawy są wynikiem tego, co aktualnie Pan przeżywa (lęk, stres, niepokój).
Aby pozbyć się niepożądanych objawów należy dotrzeć do źródła stresu i z pomocą specjalisty spróbować temu zaradzić. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457