Czy to jakaś depresja?

Witam, stresuje się wyjazdami lub innymi sytuacjami związanymi z pójściem gdzieś w jakieś miejsce, ostatnio jak szedłem robić sobie tatuaż to myślałem, że umrę w głowie już miałem że nie dam rady tam iść, ale poszedłem i jak już byłem na miejscu to po czasie mi minęło. Objawia mi się to bólem brzucha, niechęcią do jedzenia nie jestem w stanie przełknąć nic, kaszlem takim suchopodobnym aż chce się zwracać, szybszym biciem serca, biegunką, za jakiś czas chce jechać pociągiem do Warszawy, ale już miesiąc przed mam w głowie, że będę się źle czuć i nie dam rady jechać. Co może mi dolegać? Czy to jakaś depresja?

Dzień dobry,

Niestety na podstawie przedstawionych przez Pana informacji, nie można jednoznacznie odpowiedzieć, na postawione pytanie.

Jednak przedstawiona przez Pana sytuacja oraz pojawiające się objawy jak np. bóle brzucha, szybkie bicie serca, rozmyślanie o przyszłych sytuacjach, które wywołują nieprzyjemne objawy itp. mogą wskazywać na na zaburzenia lękowe.

Proponowałabym Panu umówienie się na wizytę z lekarzem psychiatrą lub na konsultację z psychologiem. Na spotkaniu z psychologiem zebrany zostałby dokładniejszy wywiad. Poszerzony o pytania dotyczące: innych sytuacji, w których pojawiają się podobne objawy, o Pana dotychczasowe sposoby radzenia sobie, o ogólny czas trwania przedstawianej trudności itd. Na spotkaniu z psychologiem mogą zostać wykonane również testy, które mogą pomóc w lepszym określeniu problemu.

Dopiero dzięki temu będzie można w pełni odpowiedzieć na Pana pytanie.

Dodatkowo dzięki wizycie u specjalisty może Pan dowiedzieć się co robić, aby lepiej funkcjonować mimo pojawiających się nieprzyjemnych objawów. Co bez wątpienia poprawi jakoś życia.

Pozdrawiam.