Czy to jest zwykła reakcja na ukąszenie?

około 2-3 miesiące temu ukąsił mnie kleszcz, został szybko usunięty pęsetą (nie zdążył nawet urosnąć więc szacuje że nie był w nodze nawet kilku godzin), pojawiła się po nim opuchlizna (która nie występowała przy żadnym innym ukąszeniu przez te pajęczaki, tak jakby kleszcz nie zadbał o znieczulenie, bo to ukąszenie w przeciwieństwie do innych było dosyć bolesne) utrzymująca się 2-3 dni. Rumień wędrujący się nie pojawił, nie zaobserwowałem też innych reakcji układu immunologicznego. Pozostał jedynie lekko wypukły ślad o średnicy poniżej centymetra który w przypadku dotknięcia lekko swędzi, czy jest to zwykła reakcja na ukąszenie i taki ślad najzwyczajniej w świecie może zostać w tego typu przypadkach?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl