Czy to już coś w rodzaju depresji?

Od jakiegoś czasu mam dość ludzi, przez cały dzień czekam aż nadejdzie wieczór i w spokoju będę mogła samotnie spędzić resztę wolnego czasu. Przytłaczaja mnie cudze problemy często wyssane z palca i egoizm. Mam ochotę uciec od ludzi, zniknąć. Jestem introwertyczką czy to już coś w rodzaju depresji?

Dzień dobry. Podstawowe pytanie, jakie bym Pani zadała to: czy osoby, od których Pani wolałaby stronić są dla Pani ważne? Może Pani poczucie przytłoczenia ze strony znajomych nie jest dowodem trudności po Pani stronie, ale jest adekwatną reakcją na to, ze faktycznie otoczenie obarcza Panią sprawami dla Pani nieistotnymi. Zajmują nas sprawy, małe i duże, dotyczące tych osób, z którymi mamy zbudowane więzi emocjonalne. Oznacza to, że relacje te są w przeważającej części satysfakcjonujące, wartościowe dla nas. Oczywiście to jeden z punktów widzenia wysnuty na podstawie Pani krótkiego opisu. Zachęcam do umówienia się z psychologiem i przedyskutowania szerzej sytuacji. Pozdrawiam.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Być może stany depresyjne natomiast aby stwierdzić czy to depresja należy udać się do specjalisty, który przeprowadzi szerszy wywiad.

Pozdrawiam

Witam Panią
Możliwe, że to zaburzenia depresyjne, jednak
żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
musiałabym przeprowadzić z Panią wnikliwy
wywiad by zbadać okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń, np. czy wydarzyło się
w Pani życiu coś szczególnego, jaki styl życia Pani
prowadzi itp.
Niepokojące jest to, że ma Pani ochotę uciec od ludzi,
gdyż taka postawa może doprowadzić do izolacji społecznej.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których terapeuta
pomoże Pani spojrzeć na siebie i na innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, dzięki czemu zdobędzie
Pani umiejętność nawiązywania satysfakcjonujących
relacji z ludźmi i odzyska Pani spokój i równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl