Czy to już oznaki bulimii?

Dobry wieczor ! Mam objawy bulimii od 15 lat czasami wymiotuje przez tydzien czasu, a sa momenty kiedy tego nie robię przez rok i nie wiem jaka jest przyczyna w momencie kiedy sie to dzieje , poza tym biorę cały czas środki przeczyszczające . Czy to jest problem bulimii która mam leczyć czy to jest tylko stres , który sie objawia właśnie wymiotami . Próbowałam zaufać psychologowi ale wydał mi sie po paru spotkaniach banalny zadając mi za każdym razem te same pytania . Proszę o jakoś poradę od pani . Dziękuje

Dzień dobry. Z opisu mogłoby się wydawać, że są to objawy bulimii, ale także i stresu. Diagnoza wymaga szerokiego wywiadu żywieniowego i zdrowotnego, żeby odkryć przyczynę i rozpocząć leczenie. Zażywanie środków przeczyszczających jest niebezpieczne dla organizmu. Stosowanie ich przed dłuższy czas ( tak jak w Pani przypadku) może doprowadzić do utraty składników mineralnych, odwodnienia, infekcji. Organizm przyzwyczaja się, i mimo stosowania środków przeczyszczających powstają zaparcia, hemoroidy. Warto wybrać się do dietetyka, który ustali łatwostrawną dietę z wysoką zawartością błonnika, który wspomoże naturalnie pracę jelit i nie będzie konieczne stosowanie środków przeczyszczających. Proszę również wybrać się do innego psychologa lub psychiatry, który ma doświadczenie odnośnie Pani przypadku i dać mu szansę. U Pani wymioty trwają już 15 lat, a psycholog potrzebuje więcej czasu na poznanie przyczyny. To co dla Pani wydaje się banalne, dla specjalisty jest bardzo istotne. Proponuję dodatkowo wprowadzenie technik relaksacyjnych np. joga czy medytacja, aktywności fizycznej, czy innej formy jak czytanie książek, szydełkowanie, które odprężą Panią i zniwelują stres.