Czy to kolejny epizod depresji poporodowej?

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się pół roku po urodzeniu dziecka. Zaczęło się migrenami. Później: wychudzenie, kłopoty ginekologiczne, zero seksu, zawroty głowy, nudności. Leczyłam się lekami p/grzybiczymi i p/pasożytniczymi - objawy ustąpiły. Trzy lata po tym incydencie objawy wróciły ze zdwojoną mocą. Czyli: duszności, kołatanie serca, biegunki, zawroty głowy, bóle głowy. Znowu zaczęto mnie leczyć ww. lekami. Obawy pomału mijają, a ja się zastanawiam, czy to wina pasożytów i grzybów, czy objawy depresji poporodowej. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Wystąpienie kolejnego epizodu po 3 latach może przemawiać za ewentualnym rozpoznaniem zaburzeń depresyjnych nawracajacych.

Jednak opisane współistniejace objawy wymagają diagnostyki stanu somatycznego. Szczególną uwagę zwróciłbym na hormony tarczycy. Niekiedy nadczynność może dawać objawy analogiczne do opisanych.

Myślę, że właściwym postępowaniem byłoby pogłębienie diagnostyki somatycznej oraz konsultacja z lekarzem psychiatrą.