Dlaczego to mnie boli? To nerwica czy depresja?

Witam. Mam szesnaście lat i od kilku dni strasznie boli mnie pod łopatką. Do tego dochodzi kłucie w okolicach serca. Czasem mam też taki atak, że nie mogę złapać oddechu przez dobre kilka minut, strasznie kręci mi się w głowie i mam uczucie, że ona mi zaraz wybuchnie. Zawieszam się bez przyczyny na kilka minut, a później nic nie pamiętam. Czytałam na internecie, że są to typowe objawy dla nerwicy serca, czy też depresji. Chciałabym jednak zasięgnąć Waszej opinii. Czy możecie mi jakoś pomóc? Doradzić coś? Chciałabym jeszcze dodać, że jestem strasznie nieśmiałą osobą, zamkniętą w sobie i żyję w ciągłym stresie i lęku.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.
Opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać zarówno na zaburzenia somatyczne ( płynące z ciała), jak i dolegliwości nerwicowe.
Proponuję Ci wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli zostaną wykluczone choroby somatyczne, umów się na wizytę u psychologa, a wtedy właściwe oddziaływania terapeutyczne pomogą Ci uporać się z przykrymi dolegliwościami.