Jak mogę szybko wyrzeźbić swoje ciało?

Witam. Mam 16 lat, ważę 74 kg i mam 188 wzrostu. Chciałbym jak najszybciej wyrzeźbić swoje ciało. Więc, jak mam postąpić?

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskaźnika, jakim jest BMI (obliczone dla Ciebie wynosi 20,9) Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa.

Aby wyrzeźbić ciało, jedyną możliwością są systematyczne ćwiczenia. Masz jednak dwie opcje: możesz ćwiczyć sam lub pod okiem specjalisty.

1. Jeżeli zatem chcesz ćwiczyć sam, polecamy Ci treningi co najmniej 3 razy w tygodniu przez 45 minut. Powinny być to zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe takie jak bieganie czy rower, ale w szczególności ćwiczenia skierowane na określone partie mięśni. Przykłady takich ćwiczeń możesz znaleźć na naszej stronie abccwiczenia.pl.

2. Jeżeli chcesz ćwiczyć pod okiem specjalisty, zapisz się na siłownię, gdzie trenerzy wskażą Ci konkretne ćwiczenia dobrane do Twoich potrzeb i wymagań.

Pamiętaj jednak, że aby osiągnąć wymarzone efekty, potrzebny jest przede wszystkim czas, cierpliwość i systematyczność.