Jakie ćwiczenia mam stosować, by do lata schudnąć na udach i brzuchu?

Cześć, mam na imię Ola, mam 13 lat przy wzroście 156 cm. Jestem aktywna fizycznie i lubię ćwiczyć. Nie choruję, a moje BMI jest OK. Ale jestem bardzo bardzo gruba, a moje uda są 2 razy większe niż powinny być... Wszystkie dziewczyny mówią, że dla nich 45 kg to jak na razie za dużo lub w sam raz, a ja się bardzo wstydzę swojego ciała, bo z roku na rok jest coraz gorzej... Proszę o pomoc i dokładny opis ćwiczeń...;-(

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie podałaś swojej wagi, więc nie jestem w stanie sprawdzić, czy Twoja masa jest prawidłowa. Pamiętaj, że w Twoim wieku, kiedy jeszcze się rozwijasz, BMI nie ma zastosowania. Ocena zarówno wagi, jak i wzrostu powinna opierać się na siatkach centylowych.

Po pierwsze polecam, byś przestała przejmować się tym, co mówią Twoje koleżanki - pamiętaj, że jesteś w okresie dojrzewania, a Twoje ciało, z ciała dziecka, zmienia się w kobietę - zaczynają zmieniać się jego proporcje.

Może to właśnie fakt, że zaczęłaś dojrzewać wcześniej niż Twoje koleżanki sprawił, że wstydzisz się swojego ciała.

Pamiętaj o zasadach zdrowego żywienia, bądź aktywna fizycznie, a Twoje ciało na pewno wynagrodzi Ci to piękną, kobiecą sylwetką.

Porady jak ćwiczyć znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl