Czy to lęk paniczny?

Mam 33 lata, jestem kobietą. 3 tygodnie temu, w nocy, zdarzył mi się atak bólu w klatce piersiowej, któremu towarzyszył lęk i uczucie duszenia się, po czym od następnego dnia miałam przez trzy dni uczucie beznadziejności, smutku i bezsensu życia. Temu wszystkiemu towarzyszył ciągły smutek i płacz z byle powodu. To wszystko już się skończyło, ale ciągle towarzyszy mi lęk, że to znowu wróci. Proszę odpowiedzieć: czy to napad lęku czy coś innego? Dziękuję.

Witam serdecznie.

Na podstawie Pani opisu trudno potwierdzić lub wykluczyć obecność napadu paniki. Ból w klatce piersiowej może mieć wiele przyczyn - powodować go mogą, np. choroby mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu, choroby przełyku, płuc oraz kręgosłupa. Opisywane dolegliwości wymagają diagnostyki internistycznej - dopiero po wykluczeniu choroby somatycznej można rozważyć występowanie zaburzeń lękowych.

Proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który przeprowadzi diagnostykę różnicową.

Z pozdrowieniami