Czy to ma związek z tą bakterią?
Witam Wykryto u mnie podczas gastrologii bakterie helicobacter pylori, otrzymałem antybiotyk plus dodatkowe leki. Ale od czasu podejrzenia tej bakterii i czekania na badanie wybudzam się codziennie w nocy o tych samych porach z bólami mięśni okolice żeber i pleców. Czy to ma związek z tą bakterią? Dodam że USG, morfologia nic nie wykazały. Dziękuje

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Prawidłowo, że rozpoczął Pan leczenie w kierunku eradykacji bakterii Helicobacter pylori. Antybiotykoterapia jest tu właściwym postępowaniem.
Trudno z racji odległości jednoznacznie stwierdzić, czy wspomniane przez Pana objawy mogą mieć związek z aktualnym leczeniem. Proponujemy więc, w razie powtarzania się dolegliwości, konsultację z lekarzem gastrologiem, który w razie konieczności zdecyduje o zmianie lub modyfikacji leczenia.
Skutki uboczne przyjmowania preparatów występują stosunkowo rzadko, jednakże każdy organizm może inaczej reagować na leczenie. Na pewno warto wprowadzić delikatną dietę bogatą w gotowane warzywa, chude mięso oraz kiszonki, a wyeliminować produkty ciężkostrawne i przetworzone. Powinno się również przyjmować dobre probiotyki, aby unormować florę bakteryjną jelit.
Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori
https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori