Czy to może być objaw nerwicy?

Witam serdecznie, dziś przy rozmowie telefonicznej dość mocno się zestresowałem, jakims nieporozumieniem które już wyjaśniłem, podczas rozmowy strasznie szybko zaczęło mi bić serce a po rozmowie zaczął boleć mnie brzuch i odczuwam jakby wzdęcia, już kiedyś miałem podobne objawy przy bardzo stresujących sytuacjach ale sporadycznie, raczej nie mam stresów na codzień stąd moje pytanie czy to może być objaw jakiejś nerwicy czy raczej jest to tymczasowy efekt tej sytuacji? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witaj, czy te objawy już wcześniej cię dotykały? Pojedyncze zdarzenie nie musi od razu oznaczać zaburzenia, nerwicy. Stres, trema często się pojawiają przez wystąpieniem publicznym, ważnym telefonem, szczególnie z nieznajomą osobą, spotkanie się z kimś nieznajomym, czy jak u ciebie konieczność wyjaśnienia sytuacji. Tą tremę i towarzyszące jej objawy można niwelować poprzez ćwiczenie się w podobnych sytuacjach. To zwykle nic groźnego ,choć wiem, że dyskomfort możesz odczuwać. Nerwica jest wtedy, gdy ta trema, ścisk żołądka, kołatanie serca uniemożliwiają ci normalne funkcjonowanie, gdy zaczynasz unikać pewnych sytuacji, by nie czuć lęku. Powodzenia :)