Czy to nerwica czy tylko wynik stresu?

Dzień dobry, dziś przy rozmowie telefonicznej dość mocno się zestresowałem, jakims nieporozumieniem które już wyjaśniłem, ale podczas tej rozmowy zaczęło mi strasznie szybko bić serce, a po tej sytuacji, odczuwam bóle brzucha i wzdęcia, już kiedyś tak miałem przy bardzo stresowych sytuacjach, stąd tez moje pytanie czy to jakaś nerwica czy tylko tymczasowy efekt stresu i ile takie objawy mogą się utrzymywać? Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Witam,

czynniki stresogenne mogą być przyczyną zaburzeń lękowych, depresyjnych, permanentny stres wpływa na utrwalanie bodźców, reakcji powodując zaburzenie, nerwicę. Wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś