Czy wymienione objawy mogę być spowodowane ogromnym stresem?

Dzień dobry, miesiac temu miałam stresujaca sytuacje z bólem plecow i pobytem w szpitalu. Od tamtego czasu mam wzdęcia, zaparcia na przemian z biegunkami i cienkie stolce, mam parcie na pecherz i uczucie niepełnego wypróżnienia. Jestem ogólnie rozdrażniona i zestresowana. Za miesiac mam kolonoskopie, poniewaz moja mama 4 lata temu zmarła na raka esicy. Czy wyzej wymienione objawy mogę być spowodowane ogromnym stresem?

Szanowna Pani,

wskazana jest konsultacja gastrologiczna i chirurgiczna, jeśli nie będą potwierdzone choroby somatyczne, przyczyną mogą być zaburzenia lękowe.

z wyrazami szacunku, Bożena Waluś