Czy to może być stan depresyjny?

Od pewnego czasu jestem ciągle przygnębiona, straciłam wszystkich przyjaciół, zaczyna denerwować mnie całe otoczenie. Mam dość ludzi, a samotności też się boję. Odczuwam silny lęk, gdziekolwiek jestem, mam wrażenie, że coś jest nie tak, że coś się stanie, boję się. Odczuwam też bóle serca. Odwiedziłam kardiologa, który stwierdził, że to nie wina serca, że to musi być na innym tle. Nie mam ochoty na nic, co uwielbiałam wcześniej robić, jestem przemęczona i źle sypiam.

KOBIETA ponad rok temu

Zgłaszane objawy mogą wskazywać na objawy zespołu depresyjnego z towarzyszącym lękiem. Przeżywany lęk wiąże się ze zwiększoną aktywacją układu współczulnego, co może być odczuwane m.in. jako dolegliwości bólowe.

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Nie jest potrzebne skierowanie. Specjalista może przepisać Pani odpowiednie leki przeciwdepresyjne o dodatkowym działaniu uspokajającym i regulującym sen. Proszę nie zwlekać z decyzją - leki zaczynają działać z reguły po 2-3 tygodniach stosowania.