Jak poradzić sobie z nawracającą samotnością?

Mam 16 lat i wielu przyjaciół i w ogóle jestem dość lubianą i popularną osobą, zawsze mówię to co myślę, ale mimo tego czuję się bardzo samotna. Mojej najlepszej przyjaciółce mogę powiedzieć wszystko, ale to i tak jest dla mnie mało. Ona wie o mnie wszystko, poza jednym największym sekretem moje rodziny. Wieczorami coraz częściej długo płacze bez powodu, a do tego wszystkiego mój ukochany króliczek jest chory. Gdy jestem w szkole, to moja samotność zanika, ale po kilku godzinach spędzonych tam wracam do domu i nawet jakoś dobrze dogaduje się z rodzicami, ale gdy siedzę w pokoju i oglądam kolejny bezsensowny film, odczuwam wielką samotność. Doszło to do tego stopnia, że mówię do siebie cicho i wyobrażam sobie, że jestem kimś zupełnie innym. Kimś o wiele bardziej kochanym i nigdy nieprzebywającym samym. Co powinnam zrobić, by nie czuć się tak bardzo samotna?

16 LAT ponad rok temu

Witam,
W swoim liście napisałaś, że problem samotności pojawia się u Ciebie jedynie w domu, jak nie masz za bardzo czym się zająć. Każda chwila w której nie ma przy Twoim boku innej osoby, jest odbierana przez Ciebie jako czas osamotnienia.Prawdopodobnie zatem, należysz do osób, które potrzebują szczególnie dużo towarzystwa.Nie ma w tym nic złego, poza tym, że nie zawsze jest możliwość, aby ktoś nam towarzyszył.
Powinnaś poszukać sobie jakiegoś hobby (czytanie książek, pisanie, malowanie...).
W sytuacji, kiedy znajdziesz sobie jakieś zajęcie, nie będziesz miała okazji do myślenia o samotności.

Pozdrawiam,
Magdalena Boniuk