Problem w liceum - jak skończyć z płaczem po nocach i lekami?

Witam, Moim problemem są oceny w szkole i wagary. Dostałam się do mojego wymarzonego liceum. Od zawsze miałam problem z nauką, zawsze uczyłam się jednego przedmiotu parę godzin, co przeważnie kończyło się płaczem, ponieważ zapamiętywałam bardzo mało wiadomości, ale mama na mnie krzyczała że się nie uczę, a ja po prostu nie mogłam. Teraz jestem w pierwszej klasie liceum i mam dużo zaległości. Powiedziałam mamie o sowim problemie, ale ona mówiła, że potrafię się nauczyć, tylko mi się nie chce. Nocami siedziałam i ryczałam, cały czas dostaję kolejne negatywne oceny, na przykład uczyłam się biologii 5 godzin i napisałam kartkówkę na 1. Dlatego mam duży lęk przed chodzeniem do szkoły, często mam myśli samobójcze, jednak mam przyjaciółkę, która mnie wspiera i znajomych, z którymi dobrze się dogaduję. Nie wiem co mam zrobić z tym problemem, chcę skończyć z lekami i płaczem po nocach.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Jeżeli problem w uczeniu się towarzyszy Ci od "zawsze", to przede wszystkim powinnaś zgłosić się na badania do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,  gdzie specjaliści powinni poszukać przyczyny Twojego kłopotu.
Po zdiagnozowaniu problemu, specjalista ustali odpowiednie dla Ciebie zalecenia, których powinnaś przestrzegać podczas nauki. Często też, są to rady pomocne dla nauczycieli, czyli np. zmiana formy podawania zadań do zrobienia.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk