Lęk przed samotnością - jak sobie z tym radzić?

Mam 22 lata. Boję się samotności. Nie mam chłopaka. Przez to ciągle jestem przygnębiona, smutna, nie chcę tak żyć. Nie mam przyjaciół, nic mnie przy życiu nie trzyma . Nie wierzę, że wyjdę z depresji. Leki mi nie pomagają. Biorę je już 8 miesięcy i nic. Ciągle smutna jestem.

22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Z tego co Pani opisuje wynika, że jest pod stałą kontrolą psychiatry. Pytanie podstawowe brzmi, czy przyjmuje Pani leki regularnie. Jeżeli Pani samopoczucie nie uległo zmianom, wskazana jest powtórna wizyta u psychiatry, który zmodyfikuje leczenie. Warto wspomnieć, że działanie leków antydepresyjnych wymaga czasu do uzyskania pełnego efektu.
Pozdrawiam.