Czy to może być właśnie objaw afazji?

Witam. Czy jeśli zdarza mi się mylenie słów, dzisiaj np zamiast powiedzieć "motyw folklorystyczny" powiedziałam motyw folklorowy. Co jakiśczas zdarzają mi się takie błędy, nie występują one często, jednak nadal mnie to przestraszyło, ponieważ naczytałam się o afazji, guzach mózgu itp. Czy to może być właśnie objaw afazji? Dodam, że mam 20 lat, mam dużo problemów życiowych, jestem bardzo emocjonalna, i zawsze taka byłam. Proszę o odpowiedź :)

Witam
Jak już wspomniałam w swojej poprzedniej odpowiedzi afazja raczej nie jest podłożem Pani przejęzyczeń, tylko problemy życiowe i towarzyszące im na pewno spore emocje sprawiają, że nie jest Pani w stanie wypowiedzieć poprawnie danej kwestii.
Zachęcam w dalszym ciągu do konsultacji z logopedą, w celu poznania technik pracy nad odpowiednim tempem mowy i kontrolowaniem wypowiadanych słów.
Pozdrawiam

Dzień dobry.
W przypadku afazji występują nie pojedyncze błędy, błędy pojawiające się sporadycznie, lecz uogólnione zaburzenie mowy - pacjent nie jest w stanie się wypowiedzieć / rozumieć mowy. Jak sama Pani pisała, jest Pani emocjonalna, ma Pani sporo problemów. Błędy, które Pani opisuje wynikają najprawdopodobniej ze stresu, zmęczenia. Być może mówi Pani zbyt szybko.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, pedagog terapeuta,
http://www.logo-ped.gda.pl