Czy to może oznaczać agranulocytozę?

Dzień dobry. Wczoraj, o około 23 wzięłam pierwszą tabletkę Ketrel 25mg. Obudziłam się około 5.30 z gorączką 38 stopni, bólem gardła, bólami mięśniowymi. Tak u mnie objawia się angina, ale czytałam w ulotce Ketrelu, że w przypadku wystąpienia podobnych objawów po zażyciu, może to być agranulocytoza. Czy faktycznie możliwe, że po 1 tabletce te objawy mogą być związane z agranulocytozą, czy raczej nie? Dziękuję.
KOBIETA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogły zbiec się w czasie z rozpoczęciem leczenia lekiem Ketrel, ale mogły również świadczyć o działaniu niepożądanym opisanym w ulotce jako agranulocytoza.

O tym stanie świadczy nie tylko gorączka, objawy grypopodobne, ból gardła, ale także bardzo mała liczba krwinek białych we krwi, dlatego najlepiej w tej sytuacji wykonać badanie krwi, dzięki któremu będzie można sprawdzić ilość białych krwinek. Mało prawdopodobne, aby doszło do tego po pierwszej dawce.

Zachęcamy więc do badania, a w razie potrzeby skonsultowania tego przypadku z lekarzem.

Inne pytania o lek Ketrel umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ketrel-dlugo-utrzymuje-sie-na-rynku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-ketrel-w-tak-malej-dawce-moze-uzalezniac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-stosowac-ketrel-w-tej-sytuacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.