Czy to objawy depresji??

Witam... Mam pytanie związane prawdopodobnie z depresją... Moja Kochana Asienka leczy się od jakiegoś czasu na silną nerwicę... bierze leki standardowe myślę w takich przypadkach, czyli relanium... Ostatnimi czasy wydaje mi się, że jest o wiele bardziej rozdrażniona... w jednej chwili tuli się do mnie, mówi, że jest wszystko ok, za chwilę naskakuje, krzyczy na wszystkich z byle powodu... miewa również bóle z prawej strony klatki piersiowej, drętwieją jej prawa ręka i noga, czuje jakby gniecenie w kręgosłupie....nie wie co to może być i wmawia sobie różne rzeczy...

Staram się doprowadzić ją do lekarza, ale się boi..... Oczywiście powinienem powiedzieć, że mamy masę problemów i na stopie rodzinnej, czyli Asia jest w separacji ze swoim mężem, oraz na tle finansowym... jak pewnie większość społeczeństwa... Boję się o nią, bo czasem podczas takiej nerwowej sytuacji wspomina o tym, że ma już tak wszystkiego dość, że myśli o...... Chciałem dodać, że Asia ma 37 lat. Z poważaniem, Andrzej A

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowny Panie,

Opisane przez Pana dolegliwości wskazują bardziej na zaburzenia z kręgu nerwic niż depresję. Doradzałabym doprowadzenie partnerki do lekarza psychiatry, który będzie w stanie ocenić jej aktualny stan psychiczny, postawić adekwatne rozpoznanie i zmodyfikować prowadzone leczenie. Myślę, że w trosce o partnerkę powinien Pan zrobić wszystko, aby pojawiła się u lekarza, gdyż nie ma innej drogi do wyzdrowienia niż właściwie prowadzona terapia. Jeśli psychiatra po konsultacji uzna to za wskazane, radziłabym również rozważyć rozpoczęcie psychoterapii, gdyż regularne uczestnictwo w sesjach terapeutycznych może pomóc wyeliminować dolegliwości, które Pana ukochanej doskwierają. Mam nadzieję, że uda się Panu przekonać ją do wizyty.

Pozdrawiam serdecznie