Czy możliwe, że to objawy depresji? Proszę o pomoc

Witam. Mam 19 lat. Mój problem polega na tym, iż od pewnego czasu (ok. 4 tyg.) zmagam z pewną dolegliwością (przypuszczam, że to depresja).

Objawia się to nagłymi atakami leku, któremu towarzyszy kłucie serca i duszności, jakbym nie mógł wykonać dostatecznego głębokiego oddechu, oraz czuję gniecenie, jakby ktoś usiadł mi na klatce piersiowej, a także jakbym miał zaraz stracić przytomność. Towarzyszy przy tym wysoki puls ( ok. 110 ), wykonałem różne badania ( badania krwi, echo serca, rtg płuc ) - badania nie wykazały nic niepokojącego.

Lekarz stwierdził, że mogą to być objawy nerwicy, przepisał mi magnez + vit. B6 3 x dziennie, oraz tabletki na spanie (gdyż mam problemy z zasypianiem), kuracja tymi tabletkami trwa już 2 tyg., lecz niestety dużo nie pomogło. Boję się wyjść na dwór w obawie, że znowu atak mnie dopadnie, w nocy boję się zasnąć w obawie, że się już nie obudzę, czuję raz jak mi serce szybko bije, a raz jakby się zatrzymało na chwilę. Po zażyciu tabletki nasennej czuję się lepiej, lecz rano to powraca, nie pozwala mi to normalnie funkcjonować w społeczeństwie, dlatego zwracam się o pomoc.

Miałem już podobne objawy w maju, lecz na jakiś czas ustały, teraz powróciły z dużo większą siłą. W tym roku piszę maturę, dlatego też zależy mi jak na najszybszej pomocy.

Witam!

Sądzę, że opisane przez Pana objawy są faktycznie zaburzeniami lękowymi. Powinien Pan je skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Rozpoczęcie psychoterapii pozwoli dotrzeć do źródła problemów, zmniejszyć dolegliwości oraz rozwiązać problemy.

Pozostawienie tego problemu bez odpowiednich działań terapeutycznych będzie pogłębiać dolegliwości. Dlatego warto jak najszybciej podjąć się wizyty u lekarza psychiatry oraz psychologa. Dzięki temu będzie Pan mógł popracować nad swoim problemem i poprawić swój stan psychofizyczny.

Pozdrawiam