Nerwica - czy mam pierwsze oznaki?

Cześć. Mam problem ii liczę na dobre wskazówki. Mam drżenie rąk, kłucie w klatce piersiowej, często przysłuchuję się biciu serca. Ostatnio miałam drętwienie czoła nosa i drganie oka. Byle co wyprowadza mnie z równowagi, nie mam ochoty na nic. Ciągle myślę, że umieram i co ważne mam uczucie ciężkości głowy. Czuję też jakby ucisk taki, tak jakbym miała dostać wylewu. Mam 25 lat i nie wiem już co robić.

Witam!

Opisane przez Panią dolegliwości mogą być objawem nerwicy. Jednak by zdiagnozować to zaburzenie, należy najpierw wykluczyć przyczyny somatyczne. Dlatego zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który będzie mógł zlecić odpowiednie badania i skontrolować Pani stan zdrowia. Jeśli okaże się, że nie ma Pani chorób somatycznych mogących wywoływać tego rodzaju problemy, wtedy należy zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychologa. Lekarz psychiatra będzie mógł zdiagnozować problem i zalecić odpowiednie leczenie, jeśli będzie tego wymagał Pani stan. Natomiast z psychologiem będzie Pani mogła pracować nad rozwiązywaniem problemów i konfliktów psychicznych, które leżą u podstawy zaburzenia.

Pozdrawiam