Czy to podejrzenie autyzmu u dziecka jest prawidłowe?

Witam mam syna ma 3 latka ma podejrzenie Autyzmu... Lecz ja do końca nie wierzę w tą diagnozę... Franus ma zaburzenia mowy.. Po swojemu buzia mu się nie zamyka czas uda mu się powtórzyć po siostrze jakieś słowa... W przedszkolu Pani mówi że do dzieci bardzo gna lecz nie za bardzo chce bawić się w kółku ale twierdzi że to dopiero początki więc pracuje z wszystkimi dziećmi nad tą wspólna zabawa... Chodzę na zajęcia SI i pani tetrapeutka mówi że na 10 objawów Autyzmu on ma 1 ładnie współpracuje z tetrapeutka, ładnie sprząta zabawki, .. Pani psycholog mówi że ona widzi cechy że jest sztywny w sensie że robi wszystko to co on chce.. Nie wiem już sama co mam myśleć..

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. Diagnozę autyzmu stawia lekarz psychiatra, wskazane, aby był to psychiatra dziecięcy. Odbywa się to zwykle przy współpracy z psychologiem. Diagnozy dokonują zwykle specjaliści, którzy mają doświadczenie i kwalifikacje do wykonywania tego typu diagnoz, a więc nie będzie to każdy psychiatra i psycholog. Sugerowałaby znalezienie w swojej okolicy miejsca, które specjalizuje się w tego typu diagnozach. Jeżeli w tego typu profesjonalnej placówce otrzyma Pani niejednoznaczną informację co do diagnozy, bądź też Pani nie będzie co do niej przekonana sugerowałaby znalezienie specjalistów, którzy posiadają uprawnienia do diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu narzędziem diagnostycznym ADOS-2. Pozdrawiam