Czy to podejrzenie rwy kulszowej?

Witam. Mam podejrzenie rwy kulszowej i potrzebne jest u mnie badanie rezonansem. Niestety jestem wrażliwy na srodki kontrastowe i chcialbym sie spytac czy w przypadku badania kregoslupa w odcinku ledzwiowym BEZ KONTRASTU wszystko na badaniu powinno wyjsc (chodzi czy jest nacisk jadra miazdzystego na nerw). Dziekuje

Witam serdecznie,

Badanie MRI bez kontrastu jest badaniem o bardzo dużej wartości diagnostycznej i jest w stanie zobrazować zaburzenia w obrębie krążka międzykręgowego).

Pozdrawiam.