Czy to prawda, że chorując na nowotwór trzeba jeść więcej pokarmów, zawierających białko?

Czy to prawda, że chorując na nowotwór trzeba jeść więcej pokarmów, zawierających białko? Jeśli tak, to dlaczego?

Dzień dobry, Rzeczywiście osoby cierpiące na nowotwór powinny spożywać więcej białka. W dużym uproszczeniu można to wytłumaczyć tym, że w nowotwór rośnie kosztem swojego nosiciela przez co wyniszcza organizm (zużywa białka budujące tkanki człowieka do budowy samego siebie). Jeżeli więc chcemy zapobiegać wyniszczeniu organizmu to musimy dostarczać odpowienią, zwiększoną podaż białka. Dlatego też dieta osób chorych jest specjalnie komponowana, często włącza się dodatkowo preparaty żywieniowe bogate w pełnowartościowe białko.