Co powinnam jeść na diecie bogatej w pełnowartościowe białko?

Jestem chora na Dystrofię Mięśniową. Odkąd poruszam się na wózku mam skłonność do tycia. Wiem, że osoby z zanikiem mięśni potrzebują specjalistycznej diety bogatej w pełnowartościowe białko. Mam też takie zlecenie od lekarza neurologa. Co powinnam jeść na takiej diecie? Czego unikać? I jak powinien wyglądać miej więcej mój jadłospis i zapotrzebowanie kaloryczne? Mam 30 lat, 180 cm wzrostu, 71 kg wagi. Poruszam się na wózku manualnym, wykonuję mało forsowne ćwiczenia, tryb życia siedzący.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez tych danych ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety. Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska