Czy to prawda, że w zepsutych albo małych zębach należy zakładać wypełnienie światłoutwardzalne?

Czy to prawda, że w zepsutych albo małych zębach należy zakładać wypełnienie światłoutwardzalne? ( Ponieważ wtedy nie pozbywamy się, oprócz próchnicy, również zdrowej struktury?) Chodzi o górne siódemki, z niewielkim ubytkiem.

Każdy ubytek w zębie należy odbudować ( po opracowaniu - usunięciu zmienionych próchnicowo tkanek zęba ). Obecnie dostępnych jest wiele materiałów służących wypełnieniu ubytków, jednak najlepsze są światłoutwardzalne.

Witam,
Obecnie najczęściej stosowanymi wypełnieniami są wypełnienia światłoutwardzalne właśnie. Ze względu na ich sposób lączenia z tkankami zęba (łączenie chemiczne) pozwalają na minimalną preparację i na zachowanie jak największej powierzchni zdrowyc tkanek. Poza tym dają najlepszy efekt kosmetyczny - dobrze wykonane wypełnienie nie odróżnia się od zęba w którym jest zrobione.
Pozdrawiam.